INFO

Daugėlių g. 17,
Kuršėnai

+370 41 585 892
info@kursenupm.lt

DĖMESIO

Svetainė po įstaigos reorganizacijos nebeatnaujinama. Pereikite į www.stmc.lt

Rugsėjo 8 dieną Transporto priemonių remontininko specialybės mokiniai lankėsi Klaipėdos universiteto inžinerijos katedroje. Dėstytojai užsiėmimo dalyvius supažindino su ekologiniais projektais, pasakojo apie savo studentų veiklą konstruojant ir gaminant ekologines transporto priemones, pasidalijo patirtimi apie tokių priemonių varžybas, pademonstravo jų veikimą. Apskrito stalo diskusijoje visi pasidalino įspūdžiais, aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Gintas Poškus, vyresnysis profesijos mokytojas

 

 

 Šios dienos minėjimą kasmet inicijuoja UNESCO komisija. Raštingumas yra pagrindinis įgūdis ir pagrindinis gyventojų išsilavinimo matas. 1820 m. tik 12% pasaulio žmonių mokėjo skaityti ir rašyti. Šiandien tik 17% pasaulio gyventojų tebėra neraštingi, raštingumo lygis pasaulyje auga. Visgi yra apskaičiuota, kad pasaulyje daugiau nei 790 milijonų suaugusių žmonių negeba skaityti, rašyti ar dalyvauti savo bendruomenės gyvenime kaip visaverčiai jos nariai. Neraštingumas yra viena iš socialinės atskirties ir skurdo priežasčių.

 Šią dieną mūsų mokyklos bendruomenė paminėjo aktyviai dalyvaudama įvairiose veiklose: konkursuose „Raštingiausias mokinys“ ir „Raštingiausias mokytojas“, performanso kūrime „Muzikinis raštingumas kitaip“, edukacinėse dirbtuvėse „Dekoracija raštingumui“.

Veiklų organizatoriai lietuvių, anglų, vokiečių kalbų, muzikos ir meno mokytojai drauge su mokiniais nuo ankstaus ryto pasinėrė į pasaulį, kuriame sutiko daug dalykų: skaitymą, rašymą, loginį mąstymą, vertybių puoselėjimą, kūrybinį procesą, muziką, toleranciją ir draugystę.

Konkurso „Raštingiausias mokinys“ nugalėtojomis tapo Everesta Šabanienė, Miglė Poškaitė ir Justina Griciūtė, o „Raštingiausiu mokytoju“ tarp dalyvių buvo išrinktas Egidijus Žilinskas.

Dalinamės akimirkomis iš dienos, kurią lydėjo neaprėpiama mūsų bendrystė.

   

Ramunė Geibel, vokiečių kalbos mokytoja